Sprawozdanie z działalności BUTW za 2017 r

Nie jest jednak tak, że życie w Bornem to tylko sielanka. (…) Trudno jest także seniorom. Spośród 5 tys. mieszkańców gminy ok. 35 proc. stanowią osoby w wieku poprodukcyjnych (54 proc kobiety, 46 proc. mężczyźni). Dotykające ich problemy niczym nie różnią się od tych, na które wskazują osoby starsze w innych polskich wsiach i miastach: po zakończeniu aktywności zawodowej wielu z nich zamyka się w domu i unika kontaktów społecznych.I tak jak wszędzie największą bolączkom senirów jest brak swojej siedziby .Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie dział od 14 października 2013 roku i liczy 112 słuchaczy to miejsce, gdzie osoby starsze przyjemnie, interesująco i aktywnie mogą spędzić swój wolny czas. To miejsce gdzie starsi ale zawsze młodzi duchem Seniorzy przychodzą na zajęcia nie tylko zdobywać wiedzę, lecz również, a może przede wszystkim – integrować się -poznawać rówieśników, zawierać przyjaźnie , wymieniać się doświadczeniami, wspierać i dobrze się ze sobą bawić! Nasze działania są ukierunkowane na współpracę z młodzieżą oraz na zapobieganiu wykluczeniu społecznemu osób 60 + .
Każdy z nas  ma ukryte zdolności o których często nawet nie wie należało stworzyć warunki a na efekty nie trzeba długo czekać .
Zarząd BUTW zorganizował dla swoich słuchacz i mieszkańców Bornego Sulinowa w roku 2017 12 spotkań wykładów w których udział brało 490 osób tematyka spotkań była bardzo różna od zdrowia po ekologię , prawo ,literaturę , historię, mieszkania chronione , przemoc w rodzinie .
Nasi słuchacze uczestniczą w zajęciach fakultatywnych których było 220godz a uczestniczyło 65 osoby gdzie rozwijają swoje zainteresowania , poprawiają kondycję zdrowotną .
Poznają kraj i okolice 2 wycieczki udział 90 os .Wycieczki zagraniczne Budapeszt 40 os.
Byliśmy organizatorami takich imprez integracyjnych {Spotkania z tradycją Ukraina ,Powitanie wiosny, oraz współ-organizatormi Piknik ekologiczny , Noc Świętojańska ,Andrzejki , Dzień babci i dziadka , Kolędy z babcinego kufra , w których udział brało 640 os.
Organizujemy wyjazdy do placówek kulturalnych teatru , kina , opery które cieszą się dużą popularnością wśród słuchaczy 8 wyjazdów 280 uczestników.
Zorganizowano 2 wystawy prac naszych słuchaczy . {MBP ,CKiR }Nasze artystki malarki brały udział w plenerach organizowanych na terenie miasta jak również w Dziwnówku, ,
Odpowiadając na zainteresowanie tworzymy Centrum wolontariatu i mentoringu które działa przy BUTW .Centru liczy 15 wolontariuszy , którzy pomagają przy organizacji imprez organizowanych przez BUTW jak również wspólpracują ze Szkołą Podstawową w Bornem Sulinowie oraz Domem Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie dziekuje za poświęcony czas i za serce .
Podsumowując nasze działania zorganizowaliśmy 382 godz. zajęć w których udział brało 1475 mieszkańców miasta Borne Sulinowo. Wszystkie nasze działania służyły poszerzeniu umiejętności , poprawie sprawności ruchowej , psychicznej naszych słuchaczy integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.
Słowa podziękowania należą się naszym słuchaczom Barbarze Wybranowskiej , Bogusławie Celer , Helenie Kwiatek ,Tersie Żarskiej , Ani Łyżwaniskiej , Danuty Kmiecik , Ewy Szczepanowskiej, Korneli Lewndowskiej,Janinie Parafinowicz, Panu Zdzisławowi Ptak którym serdecznie dziękuję.
Słowa podziękowania należą się również Pani Burmistrz Renacie Pietkiewicz – Chmyłkowskiej za wsparcie finansowe i duchowe,
Panu Staroście Szczecineckiemu Krzysztofowi Lisowi za wsparcie finansowe { pomoc w zatrudnieniu pracownika biurowego } wszystkim naszym darczyńcą { Anna i Jan Chmielowscy , Nadleśnictwo Borne Sulinowo , Nadleśnictwo Czarnobór , Nieruchomości Metrohaus, którzy wsparli nas finansowo oraz włożyli duży wkład własnej pracy jako wolontariusze podziękowania należą się również wszystkim prelegentom , instruktorom za wsparcie merytoryczne , za poświęcony czas dziękuję .

Prezes BUTW

Grażyna Waryan

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Przyjaciele
logo-borne
logo-mbp
logo-ckir
logo-bko
rimaster-logo
logo-sm
logo-lasy2
logo-pafw
logo-arfp
logo-tratwa
RADA OSIEDLA 1 i 2

Agencja PKO BP
Borne Sulinowo