„W zdrowym ciele chęci i pomysłów wiele”

„W zdrowym ciele chęci i pomysłów wiele” w okresie od 06.02.2014 r. do 07.04.2014 r.  Projekt skierowany był do osób starszych z uciążliwymi dolegliwościami zdrowotnymi.
Dotyczącymi przede wszystkim sprawności ruchowej , a tym samym utrudniających wiele  czynności dnia codziennego .

1. Gimnastyka na basenie
2. Zajęcia tenisa stołowego
3. Zajęcia ruchowe przy muzyce stretching z elementami jogi, zajęcia na siłowni .

Zrealizowanie pełnego cyklu ćwiczeń zmusiło organizm do tzw. „zdrowego ruchu” co w  znacznym stopniu zmniejsza odczuwalny ból , wzmocniło cały organizm i pozostawiło ślad w postaci lepszego samopoczucia.
Zajęcia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem że na prośbę słuchaczy wznowiono od m-ca kwietnia zajęcia gimnastyczne na hali a w m- cu maju rozpoczynają się zajęcia na basenie.
Zdrowe ciało to nie tylko ćwiczenia gimnastyczne to również ćwiczenie umysłu „Gimnastyka Umysłu” cieszy się dużym zaangażowaniem słuchaczy. Zajęcia są ciekawe i pobudzają umysł do działania .
Nasi słuchacze to ludzie bardzo aktywni dla nich zorganizowano lektoraty języka angielskiego i języka nienieckiego .
Dla zaspokojenia potrzeb duchowych Klub miłośników literatury , historii i sztuki organizuje  swoje spotkania z ciekawymi ludźmi gościliśmy u siebie Panią Mirosławę Łuczak , która opowiedziała o początkach naszego miasta jak również przeczytała fragmenty swoich książek .
Nowe formy spotkań z ciekawymi ludźmi to spotkania wirtualne , spotkanie z Panem Emilianem Kamińskim było pierwsze, przedstawiona forma była bardzo ciekawa , mamy nadzieję na dalszy ciąg spotkań.

Słuchacze BUTW nie tylko poprawiają swoją kondycję fizyczną lecz również uczestniczą w zajęciach manualnych na warsztatach plastyczno – malarskich, nasze panie zgłębiają tajniki malarstwa .

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Przyjaciele
logo-borne
logo-mbp
logo-ckir
logo-bko
rimaster-logo
logo-sm
logo-lasy2
logo-pafw
logo-arfp
logo-tratwa
RADA OSIEDLA 1 i 2

Agencja PKO BP
Borne Sulinowo